UPOZORNENIE! Z technických dôvodov expedície, prijaté objednávky od 25.11.2020 odošleme v pondelok 30.11.2020. Ďakujeme za pochopenie. Objednávky prijímame bez obmedzenia.

Ostrohy na päte 4 produkty

Určite veľa z Vás spoznalo, ako dokáže bolieť ostroha pätnej kosti. Úporná, pichľavá bolesť, ktorá neprestáva a každé došliapnutie na nohu znamená veľké utrpenie. Príčin vzniku je veľa, medzi najčastejšie patrí nesprávna obuv, u žien nosenie vysokých podpätkov, predchádzajúce poranenia päty, reumatické ochorenia, obezita, ale aj dedičnosť. Vznik bolestivého kostného výrastku čiže ostrohy pätnej kosti je spôsobený zvápenatěním šľachy na chodidle, ktorá vybieha k jednotlivým prstom nohy. O klasickej liečbe nás vždy informuje lekár.

O pôsobiacich vlastnostiach medi sú dochované správy už z dôb predchádzajúcich, a to už z dávneho staroveku. Dočítame sa o nich aj v bibli, v Homérových spisoch. Meď bola súčasťou liečby už starovekých lekárov. Je známe, že Aristoteles zaspával s medenou guľou v ruke. Zistil, že priložením na pomliaždeniny, sa zníži alebo úplne zamedzí vzniku modrín. Egypťania, Gréci, Rimania a Aztékovia používali meď v šperkoch, obväzoch. Egypťania používali meď ako sterilizačný prostriedok pre pitnú vodu a na poranenia. Hippokrates liečil meďou otvorené rany a kožné vyrážky. Rimania spísali početné liečivé využitie medi pre rôzne choroby. Aztékovia liečili meďou bolesť v krku, zatiaľ čo v Perzii a Indii používali meď na liečbu vriedkov, očné infekcie a pohlavných vredov. Ako vieme, meď má zároveň silné antimikrobiálne účinky.

Nikto však doteraz výskumom nepreukázal, že nosenie medených šperkov, prikladanie medených minci či medených podložiek má liečebné účinky. Účinok medi cítime, máme ho na osobných skúsenostiach potvrdený, ale nevieme, prečo a ako funguje. Môžeme sa len domnievať a veriť v pozitívnu skúsenosť. Ako vo všetkých alternatívnych formách liečby, záleží aj tu na vnímanie, viere a presvedčenie daného človeka. Keďže používanie medených podložiek, neprešlo výskumom, nemôžeme sľubovať ani zaručovať pozitívny účinok. Vychádzame len z vlastnej skúsenosti z našej rodiny a od našich známych. Preto sme sa rozhodli, že si nemôžeme nechať pre seba skutočnosť, že na nás meď účinkuje pozitívne.

Po priloženie medené podložky na bolestivú pätu alebo ostrohy pätovej kosti u postihnutých členov našej rodiny došlo po 8 hodinách k výraznému ustúpení ťažkostí, po niekoľkých dňoch dokonca k vymiznutí ostrôh. Podložku - Podpätenku sme prikladali na noc na spanie. Obviazali sme ju alebo podložku prichytili ponožkou. Rovnako pozitívnu skúsenosť máme s prikladaním medených podložiek na bolestivé miesta svalov, kĺbov, chrbtice, brucha a podbruška. Odporúčame použiť tiež pri menštruačné bolesti a pri úľave od bolesti u nádorových ochorení, kde sme mali taktiež veľmi pozitívny účinok. Znovu však upozorňujem, že tieto skúsenosti sú len naše osobné, nič nemôžeme zaručiť.

Zobraziť 1 - 4 z 4 položiek
 • Určite veľa z Vás spoznalo, ako dokáže bolieť ostroha pätnej kosti. Úporná, pichľavá bolesť, ktorá neprestáva a každé došliapnutie na nohu znamená veľké utrpenie. Máme pre Vás riešenie:...

  Cena: 11,00 €
  Skladom
 • 13,50 € Skladom

  ÚĽAVOVNÍK - Medená podložka je ideálna pre priloženie na bolestivé miesta kdekoľvek na tele. Veľmi vhodné napr. pri menštruačnej bolesti, bolesti brucha, bolesti svalov, kĺbov a chrbta....

  Cena: 13,50 €
  Skladom
 • KĽBOVNÍK je látková prešívaná poduška vyplnená medenými guľôčkami. Výhodou podušky je jej ohybnosť a tým i jej možnosť priloženia kdekoľvek na miesta na tele, kde tuhosť Ostruhovníčka® či...

  Cena: 14,50 €
  Skladom
 • Elastický sieťový obväz na fixáciu Kĺbovníka a Ostruhovníčka. Súčasťou jedného balenia sú 3 veľkosti (pozrite použitie nižšie).

  Cena: 1,20 €
  Skladom
Zobraziť 1 - 4 z 4 položiek

Skúsenosti s používaním

 • "Naozaj to funguje, bolesti sú minimálne, dnes som sa postavila bez problémov. Ďakujem"

  10/2019 -
 • "Dobrý den, po vaši konzultaci používám Kloubovník. Ultrazvuk mi nezabral. Kloubovník mám měsíc a bolesti ustupují. Kůže je trochu modrá, ale je to super věc. Děkuji vám za radu a všem mohu jen doporučit."

  03/2019 -
 • "Protože i já mám bolavou ostruhu a veškerá léčba selhala. A tak jsem hledala na internetu jak co na úlevu od bolesti. Vyskočila na mne tato stránka. Říkám si, holka objednej a uvidíš. Co následovalo byla velká úleva a já už druhý den prošla město bez bolesti. Ještě si přiobjednám další Ostruhovníček a Ulevovník. TAKŽE ZA MNE, SUPER!"

  03/2019 -
 • "Dobrý den, asi před 2 měsíci jsem si u Vás objednala Ostruhovníček. Musím Vám napsat, že po xxx pokusech, ultrazvucích, vířivkách a já nevím čeho všeho ještě jsem se už smiřovala, že noha mně bude bolet už stále. Poslední pokus byla Vaše podpatěnka a ono ejhle! POMÁHÁ. Ze začátku přiložení dost bolelo, ale aspoň bylo poznat, že se něco děje :-). Po 2 měsících nemůžu říct, že by pata už nebolela, ale dá se říct, že je tak o 75% lepší. Bolí po únavě, ale já jsem značný chodec, tak se asi není čemu divit. Velmi Vám děkuji za tuhle jednoduchou, ale úžasnou věc. Poctivě Vás doporučuji dále :-)."

  08/2017 -