UPOZORNENIE! Od 18. 06. 2024 – 30. 06. 2024 zásielky neodosielame z dôvodu celofiremné dovolenky. Více informací ...

Posledné objednávky na dobierku prijaté do 18. 06. 2024 do 07:00 hodiny ešte v ten deň odošleme. Prijaté objednávky a platby bankovým prevodom po tomto termíne budú odoslané 01. 07. 2024. Objednávky počas uzavretia expedície prijímame. Ďakujeme za pochopenie.

Ostrohy na päte 4 produkty

Určite veľa z Vás spoznalo, ako dokáže bolieť ostroha pätnej kosti. Úporná, pichľavá bolesť, ktorá neprestáva a každé došliapnutie na nohu znamená veľké utrpenie. Príčin vzniku je veľa, medzi najčastejšie patrí nesprávna obuv, u žien nosenie vysokých podpätkov, predchádzajúce poranenia päty, reumatické ochorenia, obezita, ale aj dedičnosť. Vznik bolestivého kostného výrastku čiže ostrohy pätnej kosti je spôsobený zvápenatěním šľachy na chodidle, ktorá vybieha k jednotlivým prstom nohy. O klasickej liečbe nás vždy informuje lekár.

O pôsobiacich vlastnostiach medi sú dochované správy už z dôb predchádzajúcich, a to už z dávneho staroveku. Dočítame sa o nich aj v bibli, v Homérových spisoch. Meď bola súčasťou liečby už starovekých lekárov. Je známe, že Aristoteles zaspával s medenou guľou v ruke. Zistil, že priložením na pomliaždeniny, sa zníži alebo úplne zamedzí vzniku modrín. Egypťania, Gréci, Rimania a Aztékovia používali meď v šperkoch, obväzoch. Egypťania používali meď ako sterilizačný prostriedok pre pitnú vodu a na poranenia. Hippokrates liečil meďou otvorené rany a kožné vyrážky. Rimania spísali početné liečivé využitie medi pre rôzne choroby. Aztékovia liečili meďou bolesť v krku, zatiaľ čo v Perzii a Indii používali meď na liečbu vriedkov, očné infekcie a pohlavných vredov. Ako vieme, meď má zároveň silné antimikrobiálne účinky.

Nikto však doteraz výskumom nepreukázal, že nosenie medených šperkov, prikladanie medených minci či medených podložiek má liečebné účinky. Účinok medi cítime, máme ho na osobných skúsenostiach potvrdený, ale nevieme, prečo a ako funguje. Môžeme sa len domnievať a veriť v pozitívnu skúsenosť. Ako vo všetkých alternatívnych formách liečby, záleží aj tu na vnímanie, viere a presvedčenie daného človeka. Keďže používanie medených podložiek, neprešlo výskumom, nemôžeme sľubovať ani zaručovať pozitívny účinok. Vychádzame len z vlastnej skúsenosti z našej rodiny a od našich známych. Preto sme sa rozhodli, že si nemôžeme nechať pre seba skutočnosť, že na nás meď účinkuje pozitívne.

Po priloženie medené podložky na bolestivú pätu alebo ostrohy pätovej kosti u postihnutých členov našej rodiny došlo po 8 hodinách k výraznému ustúpení ťažkostí, po niekoľkých dňoch dokonca k vymiznutí ostrôh. Podložku - Podpätenku sme prikladali na noc na spanie. Obviazali sme ju alebo podložku prichytili ponožkou. Rovnako pozitívnu skúsenosť máme s prikladaním medených podložiek na bolestivé miesta svalov, kĺbov, chrbtice, brucha a podbruška. Odporúčame použiť tiež pri menštruačné bolesti a pri úľave od bolesti u nádorových ochorení, kde sme mali taktiež veľmi pozitívny účinok. Znovu však upozorňujem, že tieto skúsenosti sú len naše osobné, nič nemôžeme zaručiť.

Zobraziť 1 - 4 z 4 položiek
 • Určite veľa z Vás spoznalo, ako dokáže bolieť ostroha pätnej kosti. Úporná, pichľavá bolesť, ktorá neprestáva a každé došliapnutie na nohu znamená veľké utrpenie. Máme pre Vás riešenie:...

  Cena: 13,00 €
  Skladom
 • 17,00 € Skladom

  ÚĽAVOVNÍK - Medená podložka je ideálna pre priloženie na bolestivé miesta kdekoľvek na tele. Veľmi vhodné napr. pri menštruačnej bolesti, bolesti brucha, bolesti svalov, kĺbov a chrbta....

  Cena: 17,00 €
  Skladom
 • KĽBOVNÍK je látková prešívaná poduška vyplnená medenými guľôčkami. Výhodou podušky je jej ohybnosť a tým i jej možnosť priloženia kdekoľvek na miesta na tele, kde tuhosť Ostruhovníčka® či...

  Cena: 16,00 €
  Skladom
 • Elastický sieťový obväz na fixáciu Kĺbovníka a Ostruhovníčka. Súčasťou jedného balenia sú 3 veľkosti (pozrite použitie nižšie).

  Cena: 1,50 €
  Skladom
Zobraziť 1 - 4 z 4 položiek

Skúsenosti s používaním

 • "Objednala jsem si Ostruhovníček před pár lety, kdy jsem marně bojovala s ostruhou na patě. Nemohla jsem po ránu vůbec chodit, jaká to byla bolest a procedury z rehabilitací vůbec nezabíraly. Ale už po prvním použití Ostruhovníčku to bylo jako zázrak. Momentálně mám nohu zdravou. Při dalším zkoumání účinků mědi jsem přišla na to, že je to všestranný pomocník. Před nějakým časem jsem náhle dostala hrozný zánět okostice. Týden přikládání Ostruhovníčku na noc a noha zdravá! Dlouhodobě mě trápí koleno, kdy nemůžu ani sejít ze schodů. Ostruhovníček mi koleno zázračně nevyléčil, ale po přikládání mě opouští bolest. Včera se mi vrátil zánět do zubu. Přivázala jsem si Ostruhovníček na pusu a ráno mě zub nebolí. Vím že to zní jako pochlebování plné zázraků, ale podle internetu na účinky mědi věřili již staří Číňané a mnohé další národnosti. Pro mě je to záchranné lanko, které mě vždy překvapí a děkuji za něj :)"

  01/2023 -
 • "Děkuji Vám moc, konečně chodím bez bolesti. Měla jsem oteklý kotník a bolel při každém našlápnutí. Nebyla to ostruha, ale Ostruhovníček mi pomohl i na kotník. Jsem Vám opravdu moc vděčná."

  02/2021 -
 • "Dobrý deň, od októbra používam Úľavovník a veľmi mi pomáha. Od puberty som mávala pri menštruácii veľké bolesti a musela som preto počas tých užívať analgetiká. Používaním Úľavovníka sa mi však život zmenil a teraz lieky už takmer vôbec nepotrebujem, čo ma veľmi teší. Takže odporúčam Váš produkt ako veľmi účinný a pritom „BIO“. "

  01/2021 -
 • "Dobrý den, chci Vám poděkovat za Váš produkt Kloubovník. I mě začala trápit ostruha na patě a ne na jedné noze, ale hned na obou nohách. Bolest byla tak strašná, že jsem si připadala jak malá mořská víla...co krok, to bolest. Kdo zažil ostruhy, ví, o čem mluvím. Nakonec jsem skončila i na ozařování, což na chvilku pomohlo, ale vše se vrátilo zpět. Hledala jsem všechny možné informace na netu až se zjevila vaše stránka. Přiznám se, že jsem byla skeptická jak k produktu, tak i ceně za produkt. Dneska Vám píšu a chci velice poděkovat. Kloubovník opravdu funguje a já díky němu opět zažila pocit chůze bez bolesti. Další produkt jsem si koupila před vánocemi 2020 a jsem opět neskutečně nadšená. Velké díky za vaše produkty, které skutečně pomáhají. Vše nejlepší do Nového roku 2021, hlavně pevné zdraví! "

  01/2021 -