OSTROHOVNÍK - Medená podpätenka na pätovú ostrohu

p01

Nový produkt

Určite veľa z Vás spoznalo, ako dokáže bolieť ostroha pätnej kosti. Úporná, pichľavá bolesť, ktorá neprestáva a každé došliapnutie na nohu znamená veľké utrpenie. Máme pre Vás riešenie: OSTROHOVNÍK -  Medené podpätenky na pätové ostrohy, ktoré môžu ovplyvňovať bolesť, ktoré ostrohy spôsobujú.

Farebné prevedenie podušky nemusí zodpovedať fotografii.

Cena je uvedená za 1 kus podpätenky.

Človek

Viac detailov

Cena: 13,00 €

Detaily

OSTROHOVNÍK - Podpätenka medená na pätové ostrohy - Určite mnoho z Vás spoznalo, ako dokáže bolieť ostroha pätnej kosti. Úporná, bodavá bolesť, ktorá neprestáva a každej došliapnutí na nohu znamená veľké utrpenie. Príčin vzniku je veľa, medzi najčastejšie patrí zlá obuv, u žien nosenie vysokých podpätkov, predošlé poranenia päty, reumatické choroby, obezita, ale aj dedičnosť. Vznik bolestivého kostného výrastku čiže ostrohy pätnej kosti je spôsobený zvápenatěním šľachy na chodidle, ktorá vybieha k jednotlivým prstom nohy. O klasickej liečbe nás vždy informuje lekár.

Starověcí Egypťané používali pro měď symbol "ankh", který znamenal "věčný život". Měď se podílí na řadě enzymatických procesů v těle, na dobrém stavu pojivových tkání /vaziva, kostí, chrupavek, .../, kůže, vlasů, nehtů, činnosti nervové soustavy, má protizánětlivé účinky, podílí se na správné funkci imunitního systému a v neposlední řadě chrání buňky před tzv. oxidačním stresem.

Člověk může měď přijímat i kožním kontaktem a toho využíváme v případě Ostruhovníčku. Při jeho aplikaci dochází dle antroposofické medicíny k harmonizaci narušené integrace tepla v oběhovém, metabolickém a pohybovém systému organismu.

Podpatěnka má velikost 6 x 7 cm.

Podpatěnka není určena dětem a dospívajícím do 18 let.

Liečebné účinky medi

Použitie

Alternatívnou metódou je priloženie Ostrohovníka (medenej podpätenky) priamo na pätu a prichytiť ho ponožkou, zľahka obväzom alebo nami dodávaným hadicovým pružným obväzom. Najlepšie je Ostrohovník priložiť na noc v ľahu alebo pri odpočinku. Je nutný tesný kontakt priamo na kožu v postihnutom mieste. Odporúčame prikladať minimálne 2-3 týždne. Zo začiatku (1. týždeň) sa môžu problémy zhoršiť reakciou postihnutého miesta. Po ďalších 14-tich dňoch spravidla dochádza k ústupu ťažkostí. Nie je možné s Ostrohovníkom chodiť, našľapovať na neho, mohlo by dôjsť k jeho prasknutiu a k poraneniu.

Použití ostruhovníčku

Prečítajte si viac informácií o ostrohách na päte.

Osvedčenie o zápise úžitkového vzoru (PDF) Výrobky Ostrohovník, Kľbovník a Úľavovník sú naším duševným vlastníctvom (viz Osvedčenie o zápise úžitkového vzoru).

Údržba (čistenie)

Ak sa po týždni až 10 dňoch intenzívneho používania objaví zelené sfarbenie látky, je vhodné pomôcku očistiť. K tomu Vám bude stačiť vlažná voda, 1/2 lyžičky sódy bikarbóny, ev. soľ alebo jadrové mydlo. Nám sa najlepšie osvedčila jedlá sóda. Pomôcku namočíte do vlažnej vody /vo vode ju nesmiete nechávať ležať/, posypete sódou a mydlíte jemne prstami. Začne sa uvoľňovať medenka, to spoznáte púšťaním zelenej farby. Následne pomôcku dôkladne opláchnete vlažnou vodou. Potom dáte pomôcku sušiť buď na prudké slnko alebo horúce ústredné kúrenie, najlepšie na vreckovku. Tým sa Vám vyčistí látka aj meď a pomôcka je opätovne pripravená na používanie.

Prevziať

Složení výrobku - Ostrohovník

Prevziať (29.86k)

Skúsenosti s používaním

 • "Dobrý den, asi před 2 měsíci jsem si u Vás objednala Ostruhovníček. Musím Vám napsat, že po xxx pokusech, ultrazvucích, vířivkách a já nevím čeho všeho ještě jsem se už smiřovala, že noha mně bude bolet už stále. Poslední pokus byla Vaše podpatěnka a ono ejhle! POMÁHÁ. Ze začátku přiložení dost bolelo, ale aspoň bylo poznat, že se něco děje :-). Po 2 měsících nemůžu říct, že by pata už nebolela, ale dá se říct, že je tak o 75% lepší. Bolí po únavě, ale já jsem značný chodec, tak se asi není čemu divit. Velmi Vám děkuji za tuhle jednoduchou, ale úžasnou věc. Poctivě Vás doporučuji dále :-)."

  08/2017 -
 • "Nechápu jak měděná podpatěnka funguje, ale po čtyřech dnech používání bolesti paty zmizely. Děkuji."

  12/2014 -
 • "Kontaktujem Vás na základe odporučenia mojej priateľky z Trenčianskych Teplíc. Dúfam, že hranice ani v mojom prípade nebudú prekážkou pre doručenie. Vopred ďakujem a prajem Vám všetko dobré v novom roku 2016, vrátane vynikajúcich referencií na Vaše produkty."

  01/2016 -
 • "Veľmi pekne Vám ďakujem. Váš podpätok mi okamžite zabral, a preto si moje priateľky objednávajú Váš produkt. Veľmi pekne Vám ďakujem.
  Prajem Vám šťastlivý Nový rok - bez bolestí."

  12/2015 -

Napísať recenziu: OSTROHOVNÍK - Medená podpätenka na pätovú ostrohu