UPOZORNENIE! Od 13. 07. 2024 – 21. 07. 2024 zásielky neodosielame z dôvodu celofiremné dovolenky. Více informací ...

Posledné objednávky na dobierku prijaté do 12. 07. 2024 do 07:00 hodiny ešte v ten deň odošleme. Prijaté objednávky a platby bankovým prevodom po tomto termíne budú odoslané 22. 07. 2024. Objednávky počas uzavretia expedície prijímame. Ďakujeme za pochopenie.

KĽBOVNÍK – poduška s medenými guľôčkami na kĺby

k01

Nový produkt

KĽBOVNÍK je látková prešívaná poduška vyplnená medenými guľôčkami. Výhodou podušky je jej ohybnosť a tým i jej možnosť priloženia kdekoľvek na miesta na tele, kde tuhosť Ostruhovníčka® či Úlevovníka je prekážkou pre komfortné a účinné priloženie. Najčastejšie ide o kľby. 

Človek - anatómia

Viac detailov

Tento produkt nie je aktuálne skladom

Cena: 16,00 €

Detaily

KĽBOVNÍK je látková prešívaná poduška vyplnená medenými guľôčkami. Na základe ohlasov a špecifických potrieb našich zákazníkov sme teraz pripravili do našej ponuky látkovú prešívanú podušku vyplnenú medenými guľôčkami s názvom „Kľbovník“. Výhodou Kľbovníka je jej ohybnosť a tým i jej možnosť priloženia kdekoľvek na miesta na tele, kde tuhosť Ostruhovníčka® či Úlevovníka je prekážkou pre komfortné a účinné priloženie. Najčastejšie ide o kľby. Kľbovník je nutné prichytiť zdravotnou náplasťou, ovínadlom alebo nami dodávaným hadicovým pružným obväzom. Ten si môžete u nás kúpiť v troch veľkostiach, menší na fixáciu Kľbovníka na prsty a väčší na ruky a nohy.

Podľa našich skúseností je Kľbovník určený na problémy vašich kľbov, ktoré vás trápia pri zmene počasia, po námahe, úrazoch, zlomeninách, ďalej je vhodný pri zápaloch Achillovej šľachy, pri vyvrtnutom členku, pri preťažených úponoch a šľachách svalov, bolestiach chodidla, priehlavku či klenby nohy. Pri ťažkostiach s vybočeným palcom, tzv. hallux valgus, pri ťažkostiach pri tzv. Mortonovej nohe (neuralgia) alebo metatarzalgii. Ďalej je Kľbovník možné využiť na bolesti päty. Príčinou môžu byť jednak ostrohy pätovej kosti, v tom prípade kostený výbežok vybieha z prednej hrany päty smerom k prstom. Tu odporúčame použitie Ostruhovníčka®. Pokiaľ je kostený výrastok vzadu, označuje sa ako Haglundova exostóza (Haglundův syndrom). Tu Ostruhovníček® vďaka svojej tuhosti nie je vhodný a namieste je použitie Kľbovníka. Vždy je vhodné použitie Kľbovníka konzultovať s lekárom.

O pôsobiacich vlastnostiach medi sú dochované správy už z čias minulých, a to už z dávneho staroveku. Dočítame sa o nich i v Biblii, v Homérových spisoch. Meď bola súčasťou liečby už starovekých lekárov. Je známe, že Aristoteles usínal s medenou guľou v ruke. Zistil, že priložením na pomliaždeninu sa zníži či úplne zamedzí vznik modrín. Egypťania, Gréci, Rimania a Aztékovia používali meď v šperkoch a obväzoch. Egypťania používali meď ako sterilizačný prostriedok na pitnú vodu a na poranenia. Hippokrates liečil meďou otvorené rany a kožné vyrážky. Rimania spísali početné liečivá využitia medi na rôzne choroby. Aztékovia liečili meďou bolesť v hrdle, zatiaľ čo v Perzii a Indii používali meď na liečbu vriedkov, očnej infekcie a pohlavných vredov. Ako vieme, meď má zároveň silné antimikrobiálne účinky.

Kľbovník má veľkosť 9 × 6 cm a jeho hmotnosť je 50 g.

Kľbovník nie je určený deťom a dospievajúcim do 18 rokov.
Nevhodné pre deti do 3 rokov. Obsahuje malé časti.
Vždy sa o vhodnosti použitia poraďte so svojím lekárom.

Liečebné účinky medi

Použitie

Alternatívnou metódou je priloženie Kľbovníka na postihnuté miesto. Kľbovník je nutné prichytiť zdravotnou náplasťou, ovínadlom alebo nami dodávaným hadicovým pružným obväzom. Ten si môžete u nás kúpiť v troch veľkostiach, menší na fixáciu Kľbovníka na prsty a väčší na ruky a nohy. Je nutný tesný kontakt priamo na koži v postihnutom mieste.

Použití úlevovníku

Kľbovník odporúčame prikladať minimálne 2 – 3 týždne na postihnuté miesto, najlepšie na 24 hodín denne až do vymiznutia ťažkostí. Spočiatku (prvý týždeň) sa môžu ťažkosti zhoršiť reakciou postihnutého miesta. Po ďalších 14 dňoch spravidla dochádza k ústupu ťažkostí.

Prečítajte si viac informácií o ostrohách na päte.

Osvedčenie o zápise úžitkového vzoru (PDF) Výrobky Ostrohovník, Kľbovník a Úľavovník sú naším duševným vlastníctvom (viz Osvedčenie o zápise úžitkového vzoru).

Údržba (čistenie)

Ak sa po týždni až 10 dňoch intenzívneho používania objaví zelené sfarbenie látky, je vhodné pomôcku očistiť. K tomu Vám bude stačiť vlažná voda, 1/2 lyžičky sódy bikarbóny, ev. soľ alebo jadrové mydlo. Nám sa najlepšie osvedčila jedlá sóda. Pomôcku namočíte do vlažnej vody /vo vode ju nesmiete nechávať ležať/, posypete sódou a mydlíte jemne prstami. Začne sa uvoľňovať medenka, to spoznáte púšťaním zelenej farby. Následne pomôcku dôkladne opláchnete vlažnou vodou. Potom dáte pomôcku sušiť buď na prudké slnko alebo horúce ústredné kúrenie, najlepšie na vreckovku. Tým sa Vám vyčistí látka aj meď a pomôcka je opätovne pripravená na používanie.

Prevziať

Zloženie výrobku - Kľbovník

Prevziať (30.29k)

Skúsenosti s používaním

  • "Dobrý den, po vaši konzultaci používám Kloubovník. Ultrazvuk mi nezabral. Kloubovník mám měsíc a bolesti ustupují. Kůže je trochu modrá, ale je to super věc. Děkuji vám za radu a všem mohu jen doporučit."

    03/2019 -
  • "Dobrý den, chci Vám poděkovat za Váš produkt Kloubovník. I mě začala trápit ostruha na patě a ne na jedné noze, ale hned na obou nohách. Bolest byla tak strašná, že jsem si připadala jak malá mořská víla...co krok, to bolest. Kdo zažil ostruhy, ví, o čem mluvím. Nakonec jsem skončila i na ozařování, což na chvilku pomohlo, ale vše se vrátilo zpět. Hledala jsem všechny možné informace na netu až se zjevila vaše stránka. Přiznám se, že jsem byla skeptická jak k produktu, tak i ceně za produkt. Dneska Vám píšu a chci velice poděkovat. Kloubovník opravdu funguje a já díky němu opět zažila pocit chůze bez bolesti. Další produkt jsem si koupila před vánocemi 2020 a jsem opět neskutečně nadšená. Velké díky za vaše produkty, které skutečně pomáhají. Vše nejlepší do Nového roku 2021, hlavně pevné zdraví! "

    01/2021 -
  • "Používám měděnou podpatěnku na ostruhy již delší dobu. Jelikož se mi však bortí nárty na nohou a to bolí docela dost, tak jsem uvítala Kloubovník. Jde totiž krásně přiložit na oblé části těla. Dávám si to přes den a opravdu moc pomáhá. Bolesti se zmírní, častějším používáním mizí. Mám Kloubovník i měděnou podpatěnku stále po ruce a v případě začínající bolesti, hned přikládám. Samozřejmě nestačí mi jen tyto dva produkty, docházím pravidelně k ortopédovi a používám ortopedické vložky. Kombinací toho všeho se mi lépe chodí. Před používáním všech těchto pomocníků jsem chodila na ultrazvuk, jedla utišující léky. Teď mám lékaře přímo doma!"

    01/2017 -

Napísať recenziu: KĽBOVNÍK – poduška s medenými guľôčkami na kĺby