UPOZORNENIE! Od 13. 07. 2024 – 21. 07. 2024 zásielky neodosielame z dôvodu celofiremné dovolenky. Více informací ...

Posledné objednávky na dobierku prijaté do 12. 07. 2024 do 07:00 hodiny ešte v ten deň odošleme. Prijaté objednávky a platby bankovým prevodom po tomto termíne budú odoslané 22. 07. 2024. Objednávky počas uzavretia expedície prijímame. Ďakujeme za pochopenie.

ÚĽAVOVNÍK - Medená podložka

p02

Nový produkt

ÚĽAVOVNÍK - Medená podložka je ideálna pre priloženie na bolestivé miesta kdekoľvek na tele. Veľmi vhodné napr. pri menštruačnej bolesti, bolesti brucha, bolesti svalov, kĺbov a chrbta. Slúži ako alternatívna pomôcka pri bolestiach u nádorových ochorení.

Farebné prevedenie nemusí zodpovedať fotografii.

Človek

Viac detailov

Cena: 17,00 €

Detaily

ÚĽAVOVNÍK - Medená podložka – je ideálna pre priloženie na bolestivé miesta kdekoľvek na tele. Úľavovník je pokrytý látkou a doplnený o gumy a sponu, pomocou ktorých je možné podložku upevniť na telo.

Starověcí Egypťané používali pro měď symbol "ankh", který znamenal "věčný život". Měď se podílí na řadě enzymatických procesů v těle, na dobrém stavu pojivových tkání /vaziva, kostí, chrupavek, .../, kůže, vlasů, nehtů, činnosti nervové soustavy, má protizánětlivé účinky, podílí se na správné funkci imunitního systému a v neposlední řadě chrání buňky před tzv. oxidačním stresem.

Člověk může měď přijímat i kožním kontaktem a toho využíváme v případě Úlevovníku.

Při jeho aplikaci dochází dle antroposofické medicíny k harmonizaci narušené integrace tepla v oběhovém, metabolickém a pohybovém systému organismu.

Podložka má veľkosť 18 x 9 cm.

Úľavovník - Medená podložka nie je určená deťom a dospievajúcim do 18 rokov. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Obsahuje malé časti.
O použitie sa vždy poraďte so svojim lekárom.

Liečebné účinky medi

Použitie

Úľavovník je možné využiť v prípade akýkoľvek bolestí na tele. Pozitívnu skúsenosť máme s prikladaním Úľavovníku (medených podložiek) na bolestivé miesta svalov, kĺbov, chrbtice, brucha a podbruška. Z vlastných skúseností napr. pri menštruačných bolestiach, bolestiach brucha, bolestiach svalov, kĺbov alebo chrbta a úľave od bolesti u nádorových ochorení. Je nutný tesný kontakt priamo na kožu v postihnutom mieste. V prípade použitia Úlevovníku na postihnuté kĺby je nutné zabezpečiť práve tento tesný kontakt medzi kožou a postihnutým kĺbom. A zároveň je nutné ho priložiť na kĺb tak, aby končatina bola v pokoji a neohýbala sa. Pre väčšiu efektívnosť je vhodné Úlevovník prichytiť na postihnuté miesto ešte obväzom. Odporúčame prikladať minimálne 2-3 týždne. Zo začiatku sa môžu problémy zhoršiť reakciou postihnutého miesta. Po ďalších dňoch spravidla dochádza k ústupu ťažkostí.

Použití úlevovníku

Prečítajte si viac informácií o pozitívnych účinkoch medi.

Osvedčenie o zápise úžitkového vzoru (PDF) Výrobky Ostrohovník, Kľbovník a Úľavovník sú naším duševným vlastníctvom (viz Osvedčenie o zápise úžitkového vzoru).

Údržba (čistenie)

Ak sa po týždni až 10 dňoch intenzívneho používania objaví zelené sfarbenie látky, je vhodné pomôcku očistiť. K tomu Vám bude stačiť vlažná voda, 1/2 lyžičky sódy bikarbóny, ev. soľ alebo jadrové mydlo. Nám sa najlepšie osvedčila jedlá sóda. Pomôcku namočíte do vlažnej vody /vo vode ju nesmiete nechávať ležať/, posypete sódou a mydlíte jemne prstami. Začne sa uvoľňovať medenka, to spoznáte púšťaním zelenej farby. Následne pomôcku dôkladne opláchnete vlažnou vodou. Potom dáte pomôcku sušiť buď na prudké slnko alebo horúce ústredné kúrenie, najlepšie na vreckovku. Tým sa Vám vyčistí látka aj meď a pomôcka je opätovne pripravená na používanie.

Prevziať

Zloženie výrobku - Úľavovník

Prevziať (28.9k)

Skúsenosti s používaním

 • "Objednal som si u Vás podpatník a ulavovník- pre manželku, ktorú trápia už roky bolesti chrbtice, klbov a aj ostrohy na pate, pre ktoré sa už dlho ani poriadne nevyspala. Po použití podpatníka a ulavovníka sa hned prvú noc konečne dobre vyspala. Máme ho cca týžden a teraz ulavovník používa den aj noc a tak isto každú noc podpatník- bolesti sa velmi zmenšili ba až prestali.
  Dakujem za výbornú vec a pomoc."

  05/2015 -
 • "Dobrý den, mám od Vás již 2 ks Ostruhovníčku, který mi nesmírně pomohl od patních ostruh a vlastně po užívání každou noc cca 3 týdny jsou to již téměř dva roky, co mám klid. Vzhledem k tomu, že mi za měsíc bude 66 let se přeci jen sem tam nějaká bolest objeví - zejména po těžší fyzické námaze. Tak jsem si preventivně objednala Úlevovník a hned po prvním použití cítím úlevu od bolesti na pravé straně zad. Moc Vám děkuji za úžasné výrobky. Přeji pěkný den. Zdraví Libuše."

  12/2016 -
 • "Měděnou podložku opatruji a hýčkám, protože funguje, nechci vyslovovat čeho mě zbavila, abych to nezakřikla. Dělá divy !"

  03/2015 -
 • "Dobrý deň, od októbra používam Úľavovník a veľmi mi pomáha. Od puberty som mávala pri menštruácii veľké bolesti a musela som preto počas tých užívať analgetiká. Používaním Úľavovníka sa mi však život zmenil a teraz lieky už takmer vôbec nepotrebujem, čo ma veľmi teší. Takže odporúčam Váš produkt ako veľmi účinný a pritom „BIO“. "

  01/2021 -

Napísať recenziu: ÚĽAVOVNÍK - Medená podložka